Demiryolu taşımacılığında ContiTech ürünleri yangın güvenliğini geliştiriyor

Eurasia Rail

İstanbul, Mart 2017Raylı araçlar için üretilen hava körükleri, Avrupa Standardı EN 45545’in gerekliliklerini karşılıyor. • “Hazard Level 3” (HL3) Pantograflarda kullanılan hava süspansiyon sistemleri için yeni malzeme • Türkiye, Bursa lokasyonu için daha fazla destek sağlanması planlanıyor

İster vagonların boji sistemlerinde , ister klima ve ısıtma sistemlerinde, isterse de iç donanımda olsun: ContiTech, sağlam, uzun ömürlü olan ve aynı zamanda olabilecek en üst düzey güvenliği sunan çözümler geliştirmektedir. Örneğin Contitech yeni EN 45545 Avrupa yangın koruma standartlarındaki gereksinimleri, en üst güvenlik seviyesi olan "Hazard Level 3" (HL3) ile karşılamaktadır. Bu çözümleri geliştirmek için ContiTech, Continental Corporation'ın tüm iş birimlerinin malzeme ve geliştirme uzmanlığına dayalı sinerji etkilerinden yararlanmaktadır. ContiTech, İstanbul'daki Eurasia Rail'de (2-4 Mart 2017, 9 nolu salon, 422 no'lu stand) demiryolu taşımacılığı için kapsamlı ürün portföyünü sunacak.

Eurasia Rail: Demiryolu taşımacılığında ContiTech ürünleri yangın güvenliğini geliştiriyor

ContiTech, ikincil körük kademesinde kullanım için EN 45545 Avrupa standardı kurallarını en üst güvenlik seviyesi olan "Hazard Level 3" (HL3) ile karşılayan komple bir süspansiyon sistemi sunmaktadır.

Foto: ContiTech

Resim İndirme
(JPG | 300dpi)

ContiTech diğer ürünlerinin yanı sıra, katı HL3 normlarına uyum sağlayan ve ikincil körük kademesinde kullanılan komple bir süspansiyon sistemine sahiptir. bu sistem, metro trenlerinde, şehir içi trenlerde, yüksek hızlı trenlerde konfor ve güvenliği arttırmaktadır. Hava süspansiyon körüğü ve kauçuk-metal komponentlerin montajı için geliştirilen yeni ürün, yangın koruyucu özel bir kauçuk karışımından oluşmaktadır. Tüm bileşenler ayrı ayrı sertifikalandırılmış ve ömür testini geçmiştir. Karakteristik yay eğrilerinin ölçümleri de yapılmıştır.

ContiTech körük silindiri yeni ölçekler belirliyor

ContiTech bir diğer büyük başarıyı da pantograflarda kullanılan körük silindirleri konusunda elde etmiştir. Yeni geliştirilen körük silindiri yangın güvenliği üst noktada olan bir malzemeden üretilmiştir ve böylelikle HL3 uyarınca EN 45545 standartlarına uygundur. "Bu geliştirme adımı ile sektörde yeni bir ölçek belirlemiş olduk: Şimdiye kadar bu beklentileri karşılayan benzer bir ürünle karşılaşmadık." diyor ContiTech Industrial Application'da ürün geliştirici olan Manuel Mosich.

Eurasia Rail: Demiryolu taşımacılığında ContiTech ürünleri yangın güvenliğini geliştiriyor

Yeni standartlar: Pantograflarda kullanım için geliştirilen ContiTech körük silindiri, EN 45545 yangın koruma standardına uygundur.

Foto: ContiTech

Resim İndirme
(JPG | 300dpi)

Pantograflara monte edilen ContiTech körük silindirleri, merkezi pnömatik tahrik elemanları olarak kayar çıta ve üst hat arasında sabit bir pres basıncı oluşturmaktadır. Güvenli bir elektrik aktarımı sağlamakta ve yüksek güvenilirliği ile bakım konusunda tasarrufu sayesinde öne çıkmaktadır.

Yerel üretim, üst seviyede ulaşılabilirlik sağlıyor

ContiTech, büyüyen Türk yaylı araç piyasasında yerel konumu ile kendini kanıtlamaktadır. ContiTech 15 yılı aşkın bir süredir Türkiye'nin Bursa ilinde kurulu olan kendi fabrikasında hava yayı sistemleri üretmektedir. "Bu yerel faktör, bölgede üretim yapan uluslararası raylı araç üreticileri için gittikçe daha büyük bir önem kazanmaktadır." diye açıklıyor ContiTech Lastik'in Genel Müdürü Şirzat Karayel.

"Türkiye'deki konumumuzu güçlendirmek için aktif olarak çalışıyoruz ve önümüzdeki aylarda başka yapısal olarak geliştirmeler yapmak için de çabalayacağız." diye açıklıyor ContiTech Railway Solutions'un bölüm müdürü Olaf Philipp.

YAYIN EKİBİYLE İRTİBAT

Antje Lewe

Spokeswoman
Head of Media and Public Relations

Vahrenwalder Str. 9
30165 Hannover, Germany

Phone: +49 511 938-1304
Fax: +49 511 938-81304

E-Mail Contact