Türkiye’de ContiTech

ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş; Lastik üreticisi, endüstriyel ortak ve uluslararası bir otomotiv tedarikçisi olan Continental Şirketi çatısı altında yer alan Contitech’e bağlı bir kuruluştur.

Continental 2016 yılında, bünyesindeki Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tires ve ContiTech ile birlikte dünyada toplam 56 ülkede 220.000’den fazla çalışanı ile 40.5 milyar Euro’luk ön satış gerçekleştirmiştir. ContiTech, 44 ülkede yaklaşık 43 bin kişi istihdam ederek yaklaşık 5.5 milyar Euro ciro elde etmiştir. ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş de bu başarının bir parçası olmaktan gurur duymaktadır.

1992 yılında Bursa’da kurulan bir şirkete 1996 yılında ortak olarak; Türkiye’de aktif faaliyetine başlayan ContiTech Hava Süspansiyon Sistemleri 1999 yılında bu şirketi devralmıştır ve ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş ünvanı ile bugüne kadar hızla büyümeye devam etmiştir.

ContiTech, 2010 yılından bu yana Bursa fabrikasına OEM üssü olarak yatırım yapmaktadır. ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘nin müşterileri arasında DAF, Mercedes Benz, Volvo, Renault, MAN, Ford, Temsa, Otokar, Karsan gibi ticari araç üreticileri yanı sıra, BPW, SAF, Hendrickson, Trenkamp ve Jost gibi aks üreticileri de bulunmaktadır.

ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş ekibinin öncelik verdiği konulardan bir tanesi ‘Sosyal Sorumluluk’ tur. 2012 yılında “İş kazasız 1000 gün” hedefini gerçekleştirerek olağanüstü bir başarıya imza atan şirket bu başarı ile, çalışanlarının iş güvenliği ve iş sağlığı konusundaki kararlılığını da göstermektedir.

İstanbul Sanayi Odası (ISO) İkinci 500’de 103.(2015 yılı) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) sıralamasında 279. Sırada (2015 yılı) yer alan ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bursa’da faaliyete başladığı günden bu yana müşterilerinden aldığı bir çok başarı ödülüne, kamu ve diğer tüzel kuruluşların, yerel ve ulusal sanayi odalarının, çeşitli alanlarda verdiği ödülleri de eklemiş olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.


Location – Türkiye’de ContiTech

ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.