ContiTech’in Tarihçesi

Çıkış noktamız. Bir fikir müessesesi.

ContiTech’in Tarihçesi

Continental Aktiengesellschaft anonim şirketi, 1871 yılında Almanya’nın Hannover kentinde kuruldu. Almanya’da ilk havalı bisiklet lastiği burada üretilirken bilim adamları da ilk profilli oto lastiğini icat ettiler. Continental bu yeniliklerden başlayarak lider bir lastik üreticisi haline geldi.

Taşıt lastiklerine ilaveten teknik ürünler de şirketin şöhretini arttırdı: 1900 yılının Temmuz ayında ilk Alman zeplini havalandığında gaz hücrelerini birbirinden ayıran, Continental tarafından üretilen karmaşık yapılı bir balon malzemesidir. Kauçuk/metal bileşimi yeni tip süspansiyonlar darbeleri absorbe ettiği için otomobil yolculuğu daha emniyetli ve konforlu hale gelir.

Sıkıştırılabilir ofset baskı blanketlerimiz sayesinde uluslararası pazarda yıllardır lider konumdayız. Güç aktarma kayışları da güçleri git gide artan motorların gücünü emniyetle aktarmaktadır.

Havalı süspansiyon sistemleri ticari ve raylı taşıtlarda daha konforlu bir yolculuğu mümkün kılarken taşıtlarda devir daim eden yakıt ve diğer sıvılar Continental’ın ürettiği hortumlar ve hortum hatlarından geçmektedir. Continental madencilik sektöründe de aktiftir: Çelik halatlı konveyör bantları madencilikte malzeme nakliyesinde bir devrim yaratır.

Tüm bu ürünlerin başarısı 1991 yılında yeni kendine özgü ContiTech adı altında çok özel bir grubun kurulmasına yol açtı.

2004 yılına gelindiğinde ContiTech AG Non-Tire Rubber sektöründe dünyanın en büyük üreticisi haline gelmiştir.

2008 yılında geleceğin otomobili hareket kabiliyetine süreklilik kazandıran ContiTech ürünü tahrik, iç mekan malzemesi, süspansiyon ve akışkan teknolojisiyle donatılmıştır.

Continental, 30 Ocak 2015 tarihinde Fairlawn, Ohio'daki Veyance Technologies Inc. Amerikan lastik şirketini aldı. Yakın geçmişindeki en önemli şirket alımını gerçekleştiren uluslararası otomotiv tedarikçisi, tekerlek üreticisi ve endüstri ortağı olan şirket, dünya çapındaki endüstriyel işletmesini güçlendirmektedir.

 

Şirket 1871 yılında Hannover’de Continental-Caoutchouc- & Gutta-Percha Compagnie adı altında kuruldu